Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.Шлюбний договір не може бути укладений між співмешканцями, тобто тими, хто живе разом, веде спільне господарство і іменує свої відносини цивільним шлюбом.На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.


Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов'язки.
Шлюбним договором можуть бути визначені майнові права та обов'язки подружжя як батьків.Шлюбний договір не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми.
Шлюбний договір не може зменшувати обсягу прав дитини, які встановлені цим Кодексом, а також ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.
За шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації.Також не можна включати такі положення, які ставитимуть другу сторону в надзвичайно скрутне матеріальне становище.
Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу.Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.
Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається.Шлюбний договір може бути змінено подружжям. Зверніть увагу: зміни можуть вноситися саме «подружжям», а не одним з них. Тобто має бути обопільне бажання і згода змінити положення контракту, які оформляються у формі договору про зміну шлюбного договору. Новий договір також повинен завірятися нотаріусом.
На вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінений, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, що мають істотне значення.
На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання.
Крім цього, Галицьке бюро правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через відділ «Галицьке бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою м. Галич, площа Волі, 1, каб. 8 (приміщення Галицької районної ради).Телефони: (03431) 2-10-50, (067) 98-19-290.