Ви здійснили покупку, але вже вдома виявили - товар з дефектом. Продавці зобов’язані повернути Вам гроші. Але для цього варто дотриматися певних правил.

Якщо мова йде про придбання товару неналежної якості, то Ви обмежені не 14-ма днями, а гарантійним терміном на товар. При цьому на сезонні речі (одяг, взуття, хутрові та інші вироби) цей термін рахується з початку відповідного сезону.
Відносно продукції, на яку гарантійні строки або строки придатності не встановлені, Ви маєте право пред’явити продавцеві відповідні вимоги, якщо недоліки були виявлені протягом 2 років, а відносно об’єкту будівництва - не пізніше 10 років з дня передачі його Вам.
Претензії можете направити або продавцю, або виробникові через сервісний центр:


• пропорційно зменшити вартість неякісного товару;
• безкоштовно усунути недоліки в розумні терміни (не більше 14 днів);
• відшкодувати Ваші витрати на усунення дефектів товару.
Якщо річ ремонтують, то за Вашою письмовою вимогою на час ремонту мають надати (з доставкою) аналогічний товар.
До переліку таких товарів відносяться телевізори, холодильники, мобільні телефони, чайники та інші побутові прилади.
Якщо ж протягом гарантійного строку Ви помітили суттєвий недолік товару, і:
1. Він взагалі не може бути усунутий.
2. Для його усунення необхідно більше 14 календарних днів.
3. Недолік суттєво змінює товар, у порівнянні з тим, що передбачено договором.
В такому випадку Ви маєте право вимагати від продавця або повернення сплачених коштів, або заміни на такий же або аналогічний товар належної якості.
Крім цього, Галицьке бюро правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через відділ «Галицьке бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою м. Галич, площа Волі, 1, каб. 8 (приміщення Галицької районної ради).Телефони: (03431) 2-10-50, (067) 98-19-290.