Голові Галицької міської ради

Голові Більшівцівської ОТГ
Головам сільських рад Галицького району

06.02.2018 року набрав чинності Закон України від 7 грудня 2017 року №2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Цим законом передбачено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт.
Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування (ст.31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Постанова суду про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, тобто до уповноваженого органу з питань пробації.


Виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідними органами місцевого самоврядування.
За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці (стаття 325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Відповідно до ст. 325-3 КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається:
- погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт;
- контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт;
- своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт;
- ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин;
- нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до ст. 129-1 Конституції України «урядові рішення є обов’язкові до виконання», а також, ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України встановлює, що « судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами». За невиконання судового рішення передбачена кримінальна відповідальність на підставі ст. 382 КК України.
Для належного виконання постанов суду про застосування суспільно корисних робіт та запобігання у майбутньому порушень вимог чинного законодавства рекомендуємо під час формування місцевого бюджету на 2019 рік передбачити кошти для оплати виконання суспільно корисних робіт.
Про вжиті заходи щодо вирішення цього питання прошу поінформувати у визначений законодавством строк повідомити Галицький районний сектор філії Центру пробації в Івано-Франківській області на ел. адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Завчасно дякуємо за співпрацю!

Начальник сектору
підполковник внутрішньої служби О.В.Собецька

067-608-12-01